Na starobu mi mrznú nohy

Autor: Nora Remiarová | 6.11.2011 o 15:04 | Karma článku: 7,43 | Prečítané:  1532x

Jeseň v našom dvore prichádza pomaly. Každý rok sa tvári akože nič, nenápadne a potom to rozbalí naplno. V pondelok je ešte za tajomnú, nechá nás váhať a pochybovať, no v stredu už dvor akoby stíchne, šuchoce listami a má milión farieb.

Tento rok som si kúpila huňaté ponožky. Po prvý raz v živote, také tie mega teplé, čo zahrejú. Moje decká z nich majú obrovskú srandu, doteraz mama behala bosá, babka jej vždy hovorila že ju z toho určite na starobu chytia kríže a teraz má chlpaté mäkké fialové čudo vyložené na svojom obľúbenom mieste na sedačke.

Pozerám z okna do dvora, najradšej ho mám ráno...úplné ticho, občasný štekot psa a vôňa kávy od susedy čo býva podo mnou, už aj hmlu sme tento rok mali. Naproti farebné strechy, bordová, modrá, zelená s krížom na špici, to z kostola z Kmeťovho, vidí mi rovno do spálne. V tomto dvore vtáky čvirikajú snáď každý deň a keď večer prší, šumenie listov je ako uspávanka.

Poobede na lavičke sedia susedy, deti sa naháňajú okolo nich, preberáme život a všetko tak nepodstatne podstatné, tak nedôležito dôležité. Rokmi sa vyvinuli kamarátstva, rovnako staré deti nás zblížili, s meniacimi sa ročnými obdobiami nám rastú pred očami, vždy po zime híkame ako sa zmenili- veď len včera si si ho priniesla z pôrodnice, pamätáš aké si mala obrovské brucho?

Orchidee na parapete, muškáty v okne. Nejako som zostarla a baví ma to. Listy sú z roka na rok akoby farebnejšie, ozveny krokov na chodníkoch ráno patria k  očakávanému dennému rituálu a najviac zbožňujem keď dole pištia deti. Stačí mi vykloniť sa a zakričať že už je obed...nikdy by som neverila že na toto zvolávanie budem taká pyšná. A že pozorovať svoje deti z okna, so šálkou horúcej kávy na tom parapete s orchideami budem mať tak nejako zvláštne rada. Aj s tou hrčou v hrdle, ktorá mi tam občas narastie.

Stojím pri okne, na nohách mäkké fialové ponožky, na sušiaku povešané opraté prádlo a deti sa zobúdzajú z poobedného spánku. Ticho skončilo, začína sa ďaľší z milióna denných rituálov, v tomto dome s veľkým dvorom, kde sa cítim ako ryba vo vode, stále viac.

Tu sme doma.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

KOMENTÁRE

Trump je v Poľsku populárnejší než pápež

Prezident potešil Poliakov poukazujúc na úlohu Poľska pri budovaní Západu.


Už ste čítali?