Mám také tušenie

Autor: Nora Remiarová | 31.12.2011 o 13:52 | Karma článku: 5,27 | Prečítané:  976x

Mám jedno želanie...teda je ich vlastne neskromne veľa, ale verím v šťastenu a zdravý rozum a som od narodenia nevyliečiteľný romantik. Preto nehádžem flintu do žita (toto kto už len vymyslel s tou flintou??) a každý rok zostavujem dlhý zoznam.

Želám nám, priatelia, najmä úspešný štart do toho ďaľšieho roka. Lebo sama z vlastnej skúsenosti viem, že ak vykročíte nesprávnou nohou, je to potom väčšinou len červená vlna ako na semafóroch z Račka do Lamača..a tá teda nie je krátka. Nech sme sami so sebou spokojní a nehľadáme stále niečo viac, pretože prijať sa so všetkým čo k tomu patrí je veľakrát kľuč k úspechu. A nikdy nevydržíte s niekým iným, ak nevydržíte sami so sebou.

Aby sa nám dobre žilo, i keď sú prognózy všelijaké a nech sme zdraví..lebo kto už vyrástol, ten vie, že na ničom inom aj tak nezáleží. Nech nám v 2012-ke nechýba zmysel pre humor, lebo ten veľmi pomôže..ak už nám iné neostáva.

Netrápme seba ani svojich patnerov, kamarátov a blízkych zbytočnými očakávaniami, zvoľme tempo, zrýchlime dych pri všetkom peknom a jedinečnom, nie je toho veľa. Nebojme sa riskovať ak ide o lásku, neriskujme ak ide o deti a tých nech sa - chcených- narodí čo najviac. Dúfam že do sveta, za ktorý sa nebudeme musieť hanbiť a nebudeme sa ho báť.

Nech sa nehanbíme ani sami za seba a za naše činy, za slová, ktoré sme vypustili z úst. Nech je tých slov radšej menej ako viac, ale uvážených.. a nech mieria presne kam treba. Ak zatvoríme dvere kamarátstvam a vzťahom, neľutujme, ale zbytočne sa nezbavujme ľudí okolo seba, v tomto veku je to odvážny risk a len múdry človek vie, že znamenia sa dajú hľadať i tam, kde by ste to nikdy nečakali. A že každý človek v jeho okolí  môže byť práve tá inšpiácia, ktorú tak veľmi potrebuje.

Prajem (nám) všetkým, aby sme sa (sami seba) brali menej vážne a aby sme sa (zo seba) nezbláznili. Zdá sa mi, že je to v poslednej dobre velmi častý jav. A aby sme sa kedykoľvek vedeli postaviť za svoje rozhodnutie. Lebo toto ja, milí moji, považujem za naozaj veľký luxus.

A nakoniec...nech sme optimisti. Lebo mám také tušenie, že to budeme potrebovať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?