Mám také tušenie

Autor: Nora Remiarová | 31.12.2011 o 13:52 | Karma článku: 5,27 | Prečítané:  983x

Mám jedno želanie...teda je ich vlastne neskromne veľa, ale verím v šťastenu a zdravý rozum a som od narodenia nevyliečiteľný romantik. Preto nehádžem flintu do žita (toto kto už len vymyslel s tou flintou??) a každý rok zostavujem dlhý zoznam.

Želám nám, priatelia, najmä úspešný štart do toho ďaľšieho roka. Lebo sama z vlastnej skúsenosti viem, že ak vykročíte nesprávnou nohou, je to potom väčšinou len červená vlna ako na semafóroch z Račka do Lamača..a tá teda nie je krátka. Nech sme sami so sebou spokojní a nehľadáme stále niečo viac, pretože prijať sa so všetkým čo k tomu patrí je veľakrát kľuč k úspechu. A nikdy nevydržíte s niekým iným, ak nevydržíte sami so sebou.

Aby sa nám dobre žilo, i keď sú prognózy všelijaké a nech sme zdraví..lebo kto už vyrástol, ten vie, že na ničom inom aj tak nezáleží. Nech nám v 2012-ke nechýba zmysel pre humor, lebo ten veľmi pomôže..ak už nám iné neostáva.

Netrápme seba ani svojich patnerov, kamarátov a blízkych zbytočnými očakávaniami, zvoľme tempo, zrýchlime dych pri všetkom peknom a jedinečnom, nie je toho veľa. Nebojme sa riskovať ak ide o lásku, neriskujme ak ide o deti a tých nech sa - chcených- narodí čo najviac. Dúfam že do sveta, za ktorý sa nebudeme musieť hanbiť a nebudeme sa ho báť.

Nech sa nehanbíme ani sami za seba a za naše činy, za slová, ktoré sme vypustili z úst. Nech je tých slov radšej menej ako viac, ale uvážených.. a nech mieria presne kam treba. Ak zatvoríme dvere kamarátstvam a vzťahom, neľutujme, ale zbytočne sa nezbavujme ľudí okolo seba, v tomto veku je to odvážny risk a len múdry človek vie, že znamenia sa dajú hľadať i tam, kde by ste to nikdy nečakali. A že každý človek v jeho okolí  môže byť práve tá inšpiácia, ktorú tak veľmi potrebuje.

Prajem (nám) všetkým, aby sme sa (sami seba) brali menej vážne a aby sme sa (zo seba) nezbláznili. Zdá sa mi, že je to v poslednej dobre velmi častý jav. A aby sme sa kedykoľvek vedeli postaviť za svoje rozhodnutie. Lebo toto ja, milí moji, považujem za naozaj veľký luxus.

A nakoniec...nech sme optimisti. Lebo mám také tušenie, že to budeme potrebovať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

KOMENTÁRE

Trump je v Poľsku populárnejší než pápež

Prezident potešil Poliakov poukazujúc na úlohu Poľska pri budovaní Západu.


Už ste čítali?